5-Hydroxytryptamine Receptor 3A (HTR3A) Peptide
195€ (100 µg)
Por favor contáctenos para obtener información detallada sobre el precio y disponibilidad.
Name
5-Hydroxytryptamine Receptor 3A (HTR3A) Peptide
Category
Proteins and Peptides
Provider
Abbexa
Reference
abx269942
Tested Applications
P-ELISA
Description
5-Hydroxytryptamine Receptor 3A (HTR3A) Peptide is a synthetic peptide. This peptide is used in the production of
Documentos del producto
Instrucciones
Data sheet
Especificaciones del producto
| Category | Proteins and Peptides |
| Immunogen Target | 5-Hydroxytryptamine Receptor 3A (HTR3A) |
| Host | Synthetic |
| Assay Type | Activity: Not tested. Sequence Fragment: Internal region: C-GPQDFEKSPRDR |
| Recommended Dilution | BL (predicted): 0.5 mg/ml. Optimal dilutions/concentrations should be determined by the end user. |
| Conjugation | Unconjugated |
| Size 1 | 100 µg |
| Form | Lyophilized |
| Tested Applications | P-ELISA |
| Buffer | Prior to lyophilization: Deionized water. |
| Availability | Shipped within 5-10 working days. |
| Storage | Aliquot and store at -20 °C. Avoid repeated freeze/thaw cycles. |
| Dry Ice | No |
| Gene ID | 3359 |
| NCBI Accession | NP_998786.3, NP_000860.3, NP_001155244.1 |
| Alias | HTR3A,HTR3, 5HT3R, 5-HT-3, 5-HT3A, 5-HT3R,5-HT3A receptor |
| Background | Protein HTR3A |
| Status | RUO |
| Note | THIS PRODUCT IS FOR RESEARCH USE ONLY. NOT FOR USE IN DIAGNOSTIC, THERAPEUTIC OR COSMETIC PROCEDURES. NOT FOR HUMAN OR ANIMAL CONSUMPTION. Reconstitute in deionized water. |
Productos relacionados
5-Hydroxytryptamine Receptor 3A (HTR3A) Antibody
HTR3A Antibody is a Rabbit Polyclonal antibody against HTR3A. The product of this gene belongs to the ligand-gated ion c…
Ver producto
5-Hydroxytryptamine Receptor 3A / 5-HT3A (HTR3A) Antibody
Rabbit polyclonal antibody against 5-HT-3A protein. Immunogen region is Internal.…
Ver producto
5-Hydroxytryptamine Receptor 3A (HTR3A) Antibody
5-Hydroxytryptamine (Serotonin) Receptor 3A Antibody is a Rabbit Polyclonal antibody against 5-Hydroxytryptamine (Seroto…
Ver producto