Human IL-1α (Interleukin 1 Alpha) QuickTest ELISA Kit
Contáctenos para saber el precio
Por favor contáctenos para obtener información detallada sobre el precio y disponibilidad.
Name
Human IL-1α (Interleukin 1 Alpha) QuickTest ELISA Kit
Category
ELISA Kits
Provider
FineTest
Reference
QT-EH0184
Tested Applications
ELISA
Documentos del producto
Instrucciones
Data sheet
Especificaciones del producto
| Category | ELISA Kits |
| Reactivity | Human |
| Assay Data | 120 minutes |
| Assay Type | Sandwich ELISA, Double Antibody |
| Test Range | 3.906-250pg/ml |
| Sensitivity | 2.344pg/ml |
| Size 1 | 96T |
| Tested Applications | ELISA |
| Sample Type | Serum, plasma, cell culture supernatant, cell lysate or tissue lysate, other biological fluid samples |
| Availability | Shipped within 10-14 working days. |
| Storage | 2-8 °C for 12 months |
| UniProt ID | P01583 |
| Alias | IL-1F1, IL-1α, IL1α,IL-1 alpha,IL1 alpha,IL-1a,IL1a,IL1A |
| Background | Elisa kits for IL1A |
| Status | RUO |
Productos relacionados
Interleukin 1 Alpha (IL1A) Antibody
IL1A Antibody is a Rabbit Polyclonal antibody against IL1A. The protein encoded by this gene is a member of the interleu…
Ver producto
Interleukin 1 Alpha (IL1A) Antibody
Interleukin-1 alpha is a member of the interleukin 1 cytokine family. It is a pleiotropic cytokine involved in various i…
Ver producto
Interleukin 1 Alpha (IL1A) Antibody
IL-1 alpha Antibody is a Mouse Monoclonal antibody against IL-1α.…
Ver producto