HTR2A antibody
Contáctenos para saber el precio
Por favor contáctenos para obtener información detallada sobre el precio y disponibilidad.
Name
HTR2A antibody
Category
Primary Antibodies
Provider
FineTest
Reference
FNab10872
Tested Applications
ELISA, WB
Documentos del producto
Instrucciones
Data sheet
Especificaciones del producto
| Category | Primary Antibodies |
| Immunogen Target | 5-hydroxytryptamine receptor 2A (HTR2A) |
| Host | Rabbit |
| Reactivity | Human, Mouse, Rat |
| Recommended Dilution | WB: 1:500-1:2000 |
| Clonality | polyclonal |
| Isotype | IgG |
| Purity | ≥95% as determined by SDS-PAGE |
| Purification | Immunogen affinity purified |
| Size 1 | 100µg |
| Form | liquid |
| Tested Applications | ELISA, WB |
| Storage | PBS with 0.02% sodium azide and 50% glycerol pH 7.3, -20℃ for 12 months(Avoid repeated freeze / thaw cycles.) |
| UniProt ID | P28223 |
| Alias | HTR2A,HTR2, 5-HT2A,5-HT2A receptor |
| Background | Antibody anti-HTR2A |
| Status | RUO |
| Note | Mol. Weight 40-55 kDa |
Productos relacionados
Human 5-Hydroxytryptamine Receptor 2A / 5-HT2A (HTR2A) ELISA Kit
Human 5-Hydroxytryptamine Receptor 2A / 5-HT2A (HTR2A) ELISA Kit is an ELISA Kit for the in vitro quantitative measureme…
Ver producto
5-Hydroxytryptamine Receptor 2A (HTR2A) Antibody
5-Hydroxytryptamine Receptor 2A (HTR2A) Antibody is a Rabbit Polyclonal antibody for the detection of 5HT2A.…
Ver producto
5-Hydroxytryptamine Receptor 2A (HTR2A) Antibody
HTR2A Antibody is a Rabbit Polyclonal against HTR2A.…
Ver producto