Adenosine Receptor A2a (ADORA2A) Antibody
286€ (50 µg)
Por favor contáctenos para obtener información detallada sobre el precio y disponibilidad.
Name
Adenosine Receptor A2a (ADORA2A) Antibody
Category
Primary Antibodies
Provider
Abbexa
Reference
abx421596
Tested Applications
ELISA, FCM
Description
Adenosine Receptor A2a (ADORA2A) Antibody is a Mouse Monoclonal antibody for the detection of Adenosine Receptor A2a (ADORA2A) in Human samples.
Documentos del producto
Instrucciones
Data sheet
Especificaciones del producto
| Category | Primary Antibodies |
| Immunogen Target | Target: Adenosine Receptor A2a (ADORA2A) |
| Host | Mouse |
| Reactivity | Human |
| Assay Type | Concentration: 1 mg/ml |
| Clonality | Monoclonal |
| Conjugation | Unconjugated |
| Isotype | IgG2a Kappa |
| Clone ID | I732 |
| Purity | > 95% (SDS-PAGE) |
| Purification | Purified by Protein A/G affinity chromatography. |
| Size 1 | 50 µg |
| Size 2 | 100 µg |
| Form | Liquid |
| Tested Applications | ELISA, FCM |
| Buffer | 0.01 M PBS, pH 7.4, 0.09% Sodium azide. |
| Availability | Shipped within 5-12 working days. |
| Storage | Store at 4°C if the entire vial will be used within 1 week. Aliquot and store at -20°C or -80°C for long-term storage. Avoid repeated freeze-thaw cycles. |
| Dry Ice | No |
| UniProt ID | P29274 |
| Gene ID | 135 |
| NCBI Accession | NP_000666.2 |
| Alias | ADORA2A,RDC8,A2-AR,adenosine receptor A2a,A2A receptor,A2aR, RDC8, ADORA2 |
| Background | Antibody anti-ADORA2A |
| Status | RUO |
| Note | THIS PRODUCT IS FOR RESEARCH USE ONLY. NOT FOR USE IN DIAGNOSTIC, THERAPEUTIC OR COSMETIC PROCEDURES. NOT FOR HUMAN OR ANIMAL CONSUMPTION. |
Productos relacionados
Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) Antibody
ADORA2A Antibody is a Rabbit Polyclonal antibody against ADORA2A. This gene encodes a protein which is one of several re…
Ver producto
Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) Antibody
Rabbit Polyclonal against the ADORA2A protein.…
Ver producto
Human Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) ELISA Kit
Human Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) ELISA Kit is an ELISA Kit for the in vitro quantitative measurement of Human Aden…
Ver producto