Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) Peptide
195€ (100 µg)
Por favor contáctenos para obtener información detallada sobre el precio y disponibilidad.
Name
Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) Peptide
Category
Proteins and Peptides
Provider
Abbexa
Reference
abx269828
Tested Applications
P-ELISA
Description
Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) Peptide is a synthetic peptide. This peptide is used in the production of
Documentos del producto
Instrucciones
Data sheet
Especificaciones del producto
| Category | Proteins and Peptides |
| Immunogen Target | Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) |
| Host | Synthetic |
| Assay Type | Activity: Not tested. Sequence Fragment: C-Terminus: HELKGVCPEPPGLDD |
| Recommended Dilution | BL (predicted): 0.5 mg/ml. Optimal dilutions/concentrations should be determined by the end user. |
| Conjugation | Unconjugated |
| Size 1 | 100 µg |
| Form | Lyophilized |
| Tested Applications | P-ELISA |
| Buffer | Prior to lyophilization: Deionized water. |
| Availability | Shipped within 5-10 working days. |
| Storage | Aliquot and store at -20 °C. Avoid repeated freeze/thaw cycles. |
| Dry Ice | No |
| Gene ID | 135 |
| NCBI Accession | NP_000666.2 |
| Alias | ADORA2A,RDC8,A2-AR,adenosine receptor A2a,A2A receptor,A2aR, RDC8, ADORA2 |
| Background | Protein ADORA2A |
| Status | RUO |
| Note | THIS PRODUCT IS FOR RESEARCH USE ONLY. NOT FOR USE IN DIAGNOSTIC, THERAPEUTIC OR COSMETIC PROCEDURES. NOT FOR HUMAN OR ANIMAL CONSUMPTION. Reconstitute in deionized water. |
Productos relacionados
Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) Antibody
ADORA2A Antibody is a Rabbit Polyclonal antibody against ADORA2A. This gene encodes a protein which is one of several re…
Ver producto
Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) Antibody
Rabbit Polyclonal against the ADORA2A protein.…
Ver producto
Human Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) ELISA Kit
Human Adenosine A2a Receptor (ADORA2A) ELISA Kit is an ELISA Kit for the in vitro quantitative measurement of Human Aden…
Ver producto